REGION

ATRAKCJE TURYSTYCZNE KLIMKÓWKA

Luxury Resort 

Szukasz niezwykłego miejsca, w którym spędzisz niezapomniane chwile wśród swoich najbliższych? Chcesz odpocząć i nabrać sił na kolejny wymagający tydzień? Zastanawiasz się, jakie miejsce dostarczy Ci takich możliwości? Idealnym zakątkiem, w którym wypoczniesz i oddasz się błogiej chwili relaksu, jest słoneczna przystań Klimkówka. Jest to miejscowość znajdująca się niedaleko Gorlic, która oferuje szereg atrakcji. Jezioro Klimkowskie należy, do największych atrakcji krajobrazowych. Jest to raj dla miłośników bezpośredniego kontaktu z naturą, wielbicieli cudownego krajobrazu. Linia brzegowa urozmaicona jest pięknymi szczytami górskimi, takimi jak: Ubocz, Kopa, Homola, które umownie stanowią pasmo górskie zwane Pieninami Gorlickimi.

POŁOZENIE MIEJSCOWOŚCI KLIMKÓWKA

Miejscowość Klimkówka znajdująca się koło Gorlic pozwala na skorzystanie z atrakcji nad jeziorem.
Niewątpliwie jedną z atrakcji tego regionu jest nasz resort Czarna Chata, którego architektura bardzo odbiega od otaczających zabudowań.
4 czarne chatki wyróżniają się nad brzegiem jeziora i zapraszają swoją innością. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w zakładce „Oferta”

JAKIE ATRAKCJE CZEKAJĄ NA CIEBIE NA ZALEWEM KLIMKÓWKA?


• Zalew w Klimkówce.

To jedna z największych atrakcji tego miejsca. Wokół jeziora znajduje się kilka plaż, na których z przyjemnością można oddać się relaksowi na łonie natury. Zalew Klimkówka oferuje, wiele atrakcji dla miłośników sportów wodnych między innymi, można skorzystać z nauki Windsurfingu i Kitesurfingu. Natomiast w słoneczne dni idealną aktywnością dla turystów będzie możliwość skorzystania z rowerków wodnych, kajaków lub nawet skuterów wodnych. W niedalekiej odległości od jeziora znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, co pozwoli Ci na skorzystanie z kolejnej atrakcji na Klimkówce. Świeże, górskie powietrze sprawi, że poczujesz się zrelaksowany i szczęśliwy, że akurat znajdujesz się w tym miejscu! Zalew Klimkówka oferuje noclegi o najwyższym standardzie. Jeżeli chcesz, skorzystać z atrakcji, dokonaj rezerwacji domków 6 osobowych nad samym jeziorem. Ciesz się niesamowitym, zapierającym dech w piersi widokiem.

Ścieżki turystyczne.

Warto zwrócić uwagę, iż wokół jeziora stworzone zostały specjalne ścieżki turystyczne. Dzięki nim zarówno rano podczas wschodu, jak i wieczorem podczas zachodu słońca można delektować się niezwykłymi widokami.

• Cerkiew znajduje się we wsi Łosie.

Należy nadmienić, iż w niedalekiej odległości od jeziora Klimkowskiego można skorzystać z licznych atrakcji. Jedną z wielu atrakcji jest możliwość zwiedzenia Cerkwi Grekokatolickiej. Cerkiew znajduje się we wsi Łosie. Wnętrze cerkwi zachwyca niesamowitą architekturą. Jest to idealne miejsce dla osób ceniących sobie zabytkowe budowle.

Fot. https://wlodekb.flog.pl/

Gród warowny “Stara Baśń”.

Natomiast jeśli szukasz, miejsca na rodzinną wycieczkę, warto udać się do grodu warownego zwanego „Stara Baśń”, który znajduje się w Grybowie. Jest to miejsce, które dostarczy dużo wrażeń Twoim dzieciom!

Kasztel w Szymbarku.

Interesującym zabytkiem znajdującym się w okolicy jest kasztel w Szymbarku, czyli tak zwany dwór obronny. Jest to niewielki zamek, który istniał już w okresie renesansu. Budowla zachwyca swoją architekturą, dlatego też warto skorzystać z możliwości zwiedzania tego obiektu i napawać się jego wyglądem.

Wyciągi narciarskie.


Dla fanów zimowego szaleństwa w niedalekiej odległości od zalewu Klimkówka skorzystać można z wyciągu narciarskiego znajdującego się w malowniczej miejscowości Smerekowiec. Wyciąg znajduje się 23km od Gorlic. Smerekowiec to świetne miejsce na spędzenie wolnego czasu, z dala od zgiełku, a także na odpoczynek oraz zregenerowanie sił. Stokiem narciarskim, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników sportów zimowych jest stok narciarski zlokalizowany na południu Polski w Małastowie, na zboczu Magury Małastowskiej. Całkowita długość trasy zjazdowej wynosi 1400 m. Jest to świetna alternatywa dla osób, które cenią sobie zimową aktywność.

• Regietów i okolice. 


Warto również udać się na wycieczkę do Regietowa, gdzie będziesz mógł skorzystać z możliwości jazdy konnej zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych jeźdźców. Podczas nauki jazdy konnej będziesz mógł miło spędzić czas na łonie natury. Z tak spędzonego czasu na pewno będą zadowolone nie tylko dzieci, ale również dorośli.

• Pijalnia Wód Mineralnych.

19 km od Zalewu Klimkówka znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych w Wysowej. Pijalnia wód oferuje swoim klientom możliwość spróbowania leczniczych wód. Jest to uzdrowisko, które oferuje wartościowe wody mineralne o niezwykłych właściwościach.

Już teraz możesz skorzystać z atrakcji, jakie oferuje zalew Klimkówka. Ciesz się udanym wypoczynkiem w ekskluzywnych domkach nad jeziorem. W ofercie posiadamy domki 6 osobowe nad samym jeziorem. Pozwolą Ci one miło spędzić czasu wśród najbliższych, a także skorzystać z atrakcji w słonecznej przystani Klimkówka. Zalew w Klimkówce to idealne miejsce, aby oddać się błogiej chwili relaksu. Nie zastanawiaj się dłużej, tylko dokonaj rezerwacji noclegu w Klimkówce. Ciesz się niezwykłym czasem, jaki spędzisz w tym miejscu!

Fotografie użyte we wpisie:

Zdjęcia Jeziora Klimkówka oraz okolicy wykorzystane na stronie dzięki uprzejmości: https://www.instagram.com/zalewklimkowka.pl/,  http://zalewklimkowka.pl/, https://www.facebook.com/klimkowkazalew